Місцеві органи влади та жителі України повинні розуміти, що енергоресурси коштують грошей і платити за них необхідно за світовими цінами, а не за тими, що були раніше.

Про це заявив колишній міністр палива та енергетики, а нині голова Громадської спілки "Всеукраїнська Енергетична Асамблея" Іван Плачков, пишуть "Факти".

Плачков зазначає, що часи, коли партійні керівники давали старт опалення 15 жовтня, давно минули. Наразі опалення включають, орієнтуючись на погодні умови. Тобто, коли середньодобова температура протягом трьох діб знаходиться на позначці +8 градусів.

Більше того, в Україні немає так званої централізованої Загальнодержавної структури, яка займається теплопостачанням. Споживачам тепло надають "Теплокомуненерго", відомчі та приватні котельні та інші.

Місцеві ж органи влади можуть видати розпорядження про подачу тепла тільки муніципальним теплопостачальним організаціям і в будівлі муніципальної власності, що знаходяться в їх віданні та управлінні.

Газ. Фото: YouTube, скрін
Газ. Фото: YouTube, скрін

Також існує проблема заборгованості за газ. Плачков каже, що в усьому вина органів місцевої влади, які замість того, щоб розрахуватися за спожите "блакитне паливо", влітку починають витрачати кошти на ремонт, реконструкції, будівництво нових об'єктів та інше.

"Нафтогаз" є газовим постачальником і він висуває умову:"Безкоштовного газу не буде. Закрийте борги, і ми вам дамо ліміти". Адже раніше компанія продавала газ теплогенеруючим організаціям за цінами набагато нижче сьогоднішніх цін. Ми купували ресурс в Росії по 50 доларів за тисячу кубометрів, плюс могли брати з "труби". Зараз вже навіть поняття дешевого газу немає.

У Європі за 100 кубометрів необхідно заплатити 1500 доларів. А в Німеччині та Франції через дефіцит "блакитного палива" зупиняють заводи.

Раніше Hyser писав про те, що українцям прийдуть шалені рахунки за опалення.

Також Hyser повідомляв, як отримувати платіжку тільки за використаний газ.

Нагадаємо, що українцям розповіли, як домогтися теплих батарей.