Вже п'ятнадцять українських областей перебувають у "червоній" зоні карантину. Медики стурбовані стрімким зростанням пацієнтів з коронавірусною хворобою і не перестають твердити про те, що для того, щоб перемогти "заразу", необхідно вакцинуватися.

Уряд ввів нові вимоги згідно з якими з 8 листопада почнуть звільняти невакцинованих співробітників, пише "Апостроф". Також з 21 жовтня в громадському транспорті будуть дозволені поїздки тільки при наявності ковід-сертифіката або ПЛР-тесту. Це стосується тільки міжрегіональних перевезень - тобто перевезень між різними областями.

У разі відсутності документа, українців штрафуватимуть.

У нашій країні запровадили обов'язкову вакцинацію для працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; працівників місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів; співробітників навчальних закладів та наукових установ (незалежно від типу власності).

У разі відмови від щеплення їх звільнятимуть, починаючи з 8 листопада. Якщо керівник не складе наказ про звільнення на працівника, йому загрожує штраф у розмірі 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

Карантин. Фото: скріншот Youtube-відео
Карантин. Фото: скріншот Youtube-відео

Що стосується проїзду в громадському транспорті без відповідних документів, то пасажир буде зобов'язаний платити штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень. Перевізники відповідальність за наявність сертифікатів у пасажирів не несуть. Однак, якщо мова йде про такий громадський транспорт, як літак або поїзд, то в даному випадку сплатити штраф зобов'язаний буде перевізник.

Якщо регіон знаходиться в "червоній" зоні, то всі ТРЦ, ресторани, кафе можуть продовжувати працювати тільки при наявності вакцинації у працівників і у відвідувачів. Але підприємці задаються питанням, як перевіряти сертифікати у відвідувачів, якщо співробітники закладів не мають права цього робити.

Якщо у громадянина немає сертифіката, він зобов'язаний буде сплатити штраф у розмірі від 17 тисяч до 34 тисяч гривень для громадян і від 34 до 170 тисяч гривень для посадових осіб або власників бізнесу.

Якщо сертифікат про вакцинацію підроблений, то громадяни України повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. Посадові особи ж будуть оштрафовані на суму від 17 тисяч до 34 тисяч гривень.

Раніше Hyser писав про те, що настають кадрові "голодування" і проблеми з безробіттям в Україні.

Також Hyser повідомляв, що епідеміологи розповіли, чи варто чекати погіршення ситуації з коронавірусом у грудні.

Нагадаємо, що у МОЗ попередили українців про щорічну вакцинацію.