У 2020-му році повний локдаун в Україні призвів до негативних наслідків в економіці, люди фактично були закриті по домівках без роботи та засобів до існування. В 2021-му підхід влади до стримування зараження кардинально змінився завдяки вакцинації, але всеодно людей, що залишились без роботи, держава не покинула напризволяще.

В Україні на початок листопада 16 областей України перетнули межу "червоної" карантинної зони, а цьoгo тижня ще три регіoни мoжуть увійти в "червoний" рівень епіднебезпеки. Мова йде про Вoлинську, Харківську й Тернoпільську oбласті, якщо там не підвищаться темпи вакцинації.

В цих регіонах люди залишились незахищеними не лише у фізичному відношенні, але й у матеріальному. Саме тому влада прийняла рішення про підтримку населення щодо допомоги в оплаті за комунальні послуги. На ці потреби народні обранці у держбюджеті передбачили 12 млрд гривень.

Отже, українцям, які живуть у "червоних" зонах, на 50% збільшили розмір субсидії. У Мінсоцполітики пояснюють, що норми споживання житлово-комунальних послуг змінили, бо під час червоної зони люди більше часу проводять вдома, відповідно і споживають більше газу, води і світла більше, ніж зазвичай.

При цьому якщо сім'я, перебуваючи на карантині, не витрачає більше грошей на комуналку, то зекономлені кошти субсидії можна залишити на власні потреби.

Зазначимо, що людям також спростили процедуру перерахунку, оскільки його здійснюватимуть автоматично. Тим, хто отримує допомогу, не потрібно особисто звертатися до департаменту соціальної політики з цього приводу.

У Мінсоцполітики уже назвали суми субсидій в опалювальний сезон. Так, середня субсидія в опалювальному сезоні 2021 - 2022 років становитиме близько 2 тисяч гривень і її зможуть отримати до 3 мільйонів сімей.

Раніше Hyser писав про те, що "червона" зона України ще більше посилює заходи.

Також наш портал повідомляв, що на зміну коронавірусу прийде інший.

Нагадаємо, що українських дітей змусять носити маски.