За словами президента Володимира Зеленського, Україна уклала резервні угоди для забезпечення постачання газу у разі дефіциту енергоносіїв цієї зими, загальний обсяг яких оцінюється приблизно у 2 мільярди доларів.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВже визначено кілька траншів фінансування, і міжнародні партнери висловили готовність надати допомогу.
Український уряд на чолі з прем'єр-міністром Юлією Свириденко досяг ряду угод зі Словаччиною та великими американськими енергетичними компаніями, які гарантують доступ до додаткових запасів газу у разі потреби.
Підтримка енергетичної безпеки України походить і від інших партнерів. Норвегія вже надала грант у розмірі 100 мільйонів доларів та планує надати ще один транш на початку наступного року.
Очікується додаткове фінансування від інших країн-донорів, а також українських фінансових установ.
Для диверсифікації маршрутів постачання Україна розглядає можливість імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ) через польський термінал, а також вивчає можливість постачання з Греції та Азербайджану. Ці домовленості є частиною ширших зусиль щодо зміцнення стійкості України в умовах ризиків, що зберігаються, для її енергетичної інфраструктури.
Уряд наголошує, що ці заходи мають запобіжний характер і спрямовані на стабілізацію роботи енергетичного сектора та забезпечення безперебійного постачання як домогосподарств, так і критично важливих об'єктів протягом усього опалювального сезону.
Нагадаємо, нові платіжки за газ: українцям перерахували вартість комунальних послуг
Раніше «hyser» повідомляв, зима без газу: проблеми не тільки зі світлом, готуйтеся
Як повідомляв «hyser», енергетика під великою загрозою: небувалі відключення світла можуть накрити Україну