За статистикою щорічно близько 1.35 мільйона людей гинуть в результаті дорожньо-транспортних пригод по всьому світу. При цьому перевищення швидкості займає перше місце серед причин. А так як штраф в сумі 255 грн є практично символічною сумою за таке порушення, то Мін'юст вирішив вдатися до більш радикальних заходів, щоб раз і назавжди відбити бажання водіїв влаштовувати на дорозі перегони.

Так, заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко заявив, що через "безкарний поріг" перевищення швидкості руху на 20 км/год водії часто нехтують цією нормою ПДР, тому необхідно вводити більш жорстке покарання, ніж штраф.

Каталізатором до введення радикальних заходів стали резонансні ДТП у Харкові. Так, за даними журналістів, у Харкові зараз налічується близько 10 "системних" порушників швидкісного режиму їзди, у Києві їх майже 30, а всього по Україні – півтори сотні водіїв.

"Колеги з МВС систематизували певну інформацію щодо порушників, які перевищують швидкість на значні цифри (йдеться саме про стиль їзди в містах, а не на автошляхах). Як і прогнозувалося, такими порушниками є одні й ті ж люди", - заявив Гайченко.

Таким чином вилучення автомобілів системних порушників режиму швидкості на дорогах почнеться саме з Харкова. Потім ця ініціатива буде реалізована в столиці, а згодом-і по всій Україні. Поки умовною "цифрою реагування" вибрано перевищення швидкості в 150 км на годину.

В Мін'юсті зазначають, що якщо хтось зухвало дозволяє собі їздити по місту зі швидкістю понад 150 км/год, ще й при цьому ігнорувати покарання від правоохоронців, то він повинен за це відповідати значно серйозніше, ніж інші.

Державна виконавча служба за наявності законних підстав вже незабаром матиме повноваження вилучати транспортні засоби за борги таких "швидкісних" порушників. Рейди проводитимуться спільно з працівниками МВС.

До слова, в Європі поліція і, відповідно, судова система мають нульову толерантність до до водіїв, що перевищують дозволену швидкість, оскільки штрафні санкції накладаються навіть за найменші порушення. Так, наприклад, перевищивши швидкість на 1-20 км/год на території Іспанії, водій-порушник отримає штраф у розмірі 100 євро.

Такі жорсткі санкції, кажуть там, є повністю виправданими, адже перевищення швидкості всього на 5 км/год в межах міста достатньо, щоб підвищити ймовірність ДТП вдвічі.

Більше того, у 30 європейських країнах за перевищення швидкості можна тимчасово втратити посвідчення водія, а у 9 країнах порушникам загрожує тимчасове позбавлення волі. Не церемониться з порушниками, наприклад, Хорватія, де за перевищення дозволеної швидкості більше ніж на 50 км/год, на додачу до штрафу, водієві "світить" позбавлення волі терміном до 60 діб.

Раніше Hyser писав про те, що з 1 листопада набули чинності зміни до Правил дорожнього руху.

Також наш портал повідомляв про унікальної Таврії для багатої молоді.

Нагадаємо, що у мережі показали "Запорожець", який так і не вийшов у серію